Porozmawiajmy! Dlaczego konwersacje podczas nauki języka są takie ważne?

Konwersacje stanowią kluczowy i nieodłączny element rozwijania umiejętności językowych ponieważ mowa jest najcenniejszym narzędziem komunikacji, którym posługujemy się na co dzień.

Jedną z możliwości, aby nauka języka obcego była w pełni efektywna i skuteczna są konwersacje. Tylko w taki sposób będziemy w stanie nauczyć się praktycznego zastosowania poznanych słów, wyrażeń czy zasad gramatycznych – jeżeli danego słowa nie używamy, to jest on w zasobie tzw. martwego słownictwa, które znamy i rozumiemy, czytając, jednak nie umiemy zbudować z nim zdania, a często nawet przypomnieć go sobie podczas rozmowy.

Kolejną zaletą konwersacji jest nauka poprawnej wymowy i akcentu pod warunkiem, że zajęcia są przeprowadzane przez lektora, a to umiejętności niezbędne w sprawnym posługiwaniu się językiem. Język jest żywym tworem, którego należy uczyć się w praktyce, ponieważ jest on także wykorzystywany w realnym życiu i jest najlepszym sposobem na skuteczne poznanie języka, który przełamie bariery językowe. Wiadomo, że wielu kursantom towarzyszy stres, brak pewności siebie, jak i wątpliwości we własne siły, które często nas powstrzymują od mówienia w języku, którego się uczymy. Dlatego ważne jest, aby konwersacje odbywały się systematycznie, dzięki czemu zachowamy ciągłość nauki. Zajęcia konwersacyjne, również w naturalny sposób powodują chęć wyrażenia myśli, swobodę wypowiedzi i zapamiętywanie słownictwa dotyczącego danego tematu.

Zajęcia z konwersacji w POLI Centrum znajdź tutaj.

Oznaczone , , , , ,

Dodaj komentarz