Jak nauczyć się języka polskiego?

Nauka języka polskiego to nie tylko gramatyka i słownictwo. Nie zaczniesz mówić po polsku, nie wiedząc nic o Polsce, jej pięknych miejscach, ludziach, którzy się tu urodzili i mieszkają, polskiej kulturze, mentalności, tradycjach i świętach.
Dotyczy to nauki każdego języka. Kiedy zaczynamy żyć w nowym kraju, musimy przede wszystkim poznać kraj od środka, poczuć się jego częścią. Wtedy nauka języka jest przyjemnością, a nie przymusem.
Oto kilka wskazówek, które pomogą przyspieszyć proces adaptacji do nowego kraju i ułatwić naukę języka:

  • Nie bój się poznawać nowych ludzi, zwłaszcza jeśli mówią w języku, którego się uczysz.
  • Nie siedź w domu, aktywnie spędzaj wolny czas. Siłownia, kino, spacery po parku, restauracje itd. To wszystko da Ci pewność, że Twoje życie jest pełne różnych wydarzeń, co znacząco pozytywnie wpłynie na proces adaptacji.
  • Znajdź hobby i ludzi, którzy mają podobne zainteresowania – pomoże to pozbyć się poczucia samotności, ponieważ zawsze będziesz miał wspólne tematy do rozmowy i przyjaciół, którzy zawsze wyciągną Cię z domu.
  • Bądź cierpliwy. Ludzie odnoszący największe sukcesy też nie byli tacy od razu. Wszystko będzie, więc nigdy się nie poddawaj.
  • A najważniejszą rzeczą, która pomoże Ci w 100% przystosować się i jak najszybciej zacząć mówić po polsku, jest lekcji w POLI Centrum. Uczniowie naszej szkoły zawsze bardzo szybko przekraczają barierę w nauce języka polskiego. A my z kolei zawsze chętnie wspieramy i pomagamy na tej trudnej ścieżce przystosowania się do nowego kraju i nowych wielkich możliwości 🙂


Oznaczone , , , ,